Nadzór autorski podczas remontu pod klucz nowego budynku

Nadzór autorski to regularne odwiedzanie remontowanego obiektu przez projektanta. Głównym celem nadzoru jest rozwiązywanie pojawiających się problemów z dokumentacją projektową, a także kontrola zgodności prac z projektem projektowym.

Konieczność nadzoru projektowego zawsze pojawia się, gdy naprawa wykonywana jest według indywidualnie opracowanego projektu. Nawet jeśli zespół rzemieślników jest wysoko wykwalifikowany, w procesie pracy nieuchronnie pojawiają się pytania i wyjaśnienia, które może rozwiązać tylko autor projektu. Nadzór architektoniczny w tym przypadku to gwarancja efektu i pełnej zgodności realizowanego projektu z ideą. Na pierwszy rzut oka potrzeba nadzoru autorskiego nie jest taka oczywista. Należy jednak pamiętać, że każde nowoczesne wnętrze to złożony zespół niuansów, a zmiana choćby jednego z nich nieuchronnie pociąga za sobą zachwianie równowagi w całym projekcie. Aby temu zapobiec, autor potrzebuje regularnych wizyt na stronie.

Nadzór autorski to gwarancja jakości
Nadzór nad pracami naprawczymi umożliwia:

wyeliminować przestoje związane z pytaniami o projekt,
unikać marnotrawstwa materiałów,
wykluczyć wzrost kosztów naprawy,
terminowego wprowadzania niezbędnych zmian w projekcie.
Regularne wizyty projektanta w serwisie dają gwarancję, że projekt zostanie zrealizowany dokładnie w takiej formie, w jakiej został przedstawiony klientowi na etapie wizualizacji. A to z kolei wyklucza ewentualne konflikty między klientem a wykonawcą. Może pojawić się pytanie – dlaczego właściciel mieszkania, znający już koncepcję i plan, nie może kontrolować postępu prac? Powód jest prosty. Tylko autor projektu projektowego, który opracował rozwiązanie stylistyczne i skoordynował z nim wszystkie szczegóły, może dostosować projekt tak, aby nie naruszyć harmonii elementów.

Koszt
Na koszt nadzoru architektonicznego składa się szereg czynników:

częstotliwość wizyt,
lokalizacja obiektu (w obrębie miasta, poza miastem, odległość od miasta).
Co obejmuje nadzór terenowy?
Nadzór obejmuje:

regularne wizyty w terenie (zwykle raz w tygodniu),
terminowe korygowanie dokumentacji roboczej,
kontrola nad zakupem niezbędnych materiałów i elementów dekoracyjnych,
kontrola dostaw,
konsultacje klienta i brygadzisty we wszystkich sprawach związanych z tokiem prac.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *