Okres użytkowania remontu mieszkania

W każdej przestrzeni życiowej przychodzi czas, kiedy potrzebny jest nowy remont . Ale ile wynosi żywotność naprawy w mieszkaniu, jakie przyczyny skracają żywotność i jak zrozumieć, że konieczna jest naprawa? Porozmawiamy o tym poniżej.

Częstotliwość napraw

Najlepiej jest zmieniać wyposażenie domu co około 5 lat. W tym okresie niszczą się tapety, niszczą się również sufity, a drewniane wykładziny podłogowe ulegają zużyciu. Jeśli mówimy o dużych zmianach, to zwykle są one potrzebne co 15 lat. Żywotność renowacji mieszkania nadal zależy od materiału użytego do budowy ścian, wykonania podłogi i odporności na ścieranie. Na przykład cegły w starym stylu wymagają częstszych napraw, ponieważ takie konstrukcje nie są odpowiednio chronione przed warunkami naturalnymi. Beton piankowy jest bardziej odporny, ponieważ może wytrzymać obciążenia mechaniczne.

Na zdjęciu: zaleca się przeprowadzanie poważnych napraw w mieszkaniu co około 15 lat.

Przyczyny wpływające na żywotność naprawy

Wśród głównych powodów są następujące:

  • Kurz, smog, sadza. Wszystko to może powodować korozję materiału budowlanego, a następnie pogarsza się jego wygląd.
  • Bezpośrednie działanie promieni słonecznych, przestawianie mebli, częste mycie. Czynniki te starzeją się powłoki.
  • Aktywna działalność człowieka.

Na zdjęciu: wizualizacja prac naprawczych – przed i po

Jak zrozumieć, że mieszkanie wymaga remontu?

  1. Pleśń. Powinieneś zwrócić na to uwagę, nawet jeśli pojawi się mała plamka. Może szybko rosnąć. Ponadto pojawienie się grzyba czasami wskazuje, że wilgoć przechodzi przez ścianę. W takim przypadku konieczne będzie usunięcie powłoki, oczyszczenie powierzchni i wykonanie hydroizolacji.
  2. Pęknięcia sufitu i plamy. Wkrótce pojawią się niezbyt zauważalne pęknięcia. Nawet jeśli je zamalujesz, efekt ten nie potrwa długo; wymagane będą poważniejsze naprawy – usunięcie powłoki, wyrównanie powierzchni, malowanie.
  3. Podłoga skrzypi. Lepiej jak najszybciej usunąć skrzypienie. Cała ta podłoga musiałaby zostać przesunięta.
  4. Wady na powierzchni ścian. Jeśli tapeta zaczęła się oddalać, poszła falą, lepiej jest usunąć pokrycie, wyrównać ściany i przykleić inną tapetę. Jeśli pomalowane ściany pękną, eksperci zalecają ponowne pomalowanie powierzchni.
  5. Problemy z elektrycznością. Jeśli konieczna jest zmiana okablowania, naprawy są nieuniknione, ponieważ ściany nie pozostaną nienaruszone z powodu odprysków.

Tak więc żywotność remontu mieszkania może być bardzo różna. Zależy to od jakości użytych materiałów, ich trwałości, późniejszej eksploatacji i wielu innych czynników. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że nie ma potrzeby opóźniania prac naprawczych, w przeciwnym razie koszty tylko wzrosną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *