Siedem etapów prac naprawczych podczas renowacji nowego budynku od podstaw

Każdy, kto stał się dumnym właścicielem mieszkania w nowym budynku, myśli o wczesnym remoncie. Niezależnie od tego, czy planujesz naprawę samodzielnie, czy zatrudniasz zespół pracowników, nie możesz obejść się bez planu krok po kroku.

Koszt pracy
Wyremontowanie od podstaw mieszkania w nowym budynku to niełatwe zadanie. Aby zaoszczędzić czas i wysiłek, lepiej powierzyć to profesjonalistom. Specjaliści firmy „EuroDom” są gotowi do wykonania napraw o dowolnej złożoności w rozsądnych cenach. Tutaj możesz zapoznać się z cenami i zadzwonić do kreatora w celu obliczenia wyceny.

Ale jeśli mimo wszystko zdecydujesz się na samodzielną naprawę, przydatna będzie krótka sekwencja prac poniżej.

Jakie są etapy renowacji od podstaw w nowym budynku?
Pierwszy etap to prace przygotowawcze. Należą do nich: przebudowa (wyburzenie starych przegród wewnętrznych, budowa nowych, przeniesienie grzejników), likwidacja szczelin między płytami, ułożenie izolacji akustycznej.

Drugi etap to instalacja armatury wodno-kanalizacyjnej i okablowania elektrycznego. W niektórych przypadkach na tym etapie w mieszkaniu instalowany jest również indywidualny panel elektryczny. Jeśli potrzebujesz ułożyć kable telefoniczne, Internet i inną komunikację, są one również wykonywane na tym etapie.

Trzeci etap to szorstkie wykończenie podłóg. Jeśli planujesz położyć ciepłą podłogę, odbywa się to również na tym etapie. Chropowate wykończenie zapewnia wyrównanie płyty podłogowej i ułożenie jastrychu.

Czwartym krokiem jest wyrównanie ścian. Poziomowanie można wykonać w sposób klasyczny – za pomocą tynku – lub za pomocą płyt gipsowo-kartonowych. Na tym etapie powstają również łuki w drzwiach, niszach i wewnętrznych ścianach działowych z płyt gk.

Piąty etap to wymiana (w razie potrzeby) drzwi wejściowych i projekt pochyłości okien. Po ukończeniu tego etapu można przystąpić do wykańczania sufitów – malowania, wybielania czy układania konstrukcji naciągowych.

Szósty etap to dekoracja ścian: malowanie, tapetowanie, dekorowanie wnęk ściennych itp. Po zakończeniu ścian przeprowadza się instalację gniazd i przełączników, instaluje się urządzenia oświetleniowe.

Siódmy etap to wykończenie posadzki, montaż parapetów i listew przypodłogowych, a następnie montaż mebli i montaż wyposażenia. Następnie możesz wykonać ogólne czyszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *